SLUŽBY Google

Co všechno ze služeb Google využívám?

 

GOOGLE VYHLEDAVAČ

Nejpoužívanější vyhledavač na internetu. Umím využít ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ, které může ušetřit spoustu času. Při vyhledávání stačí kliknout na „Nastavení“ a poté na „Rozšířené vyhledávání“.

img_0033

 

Vyskočí nám nabídka Rozšířeného vyhledávání :

img_0030

Při vyhledávání obrázků pro urychlení stačí kliknout na „Nástroje“ a vybrat z nabídky kritérium, které zrovna potřebujeme.
Jako například velikost obrázku nebo práva k užití.

img_0034

 

GOOGLE DOCS / GOOGLE DOCUMENTS

Na této stránce umím tvořit online texty, které umím i sdílet s ostatními. Stačí jim poslat pouhý odkaz na dokument nebo je přizvat pomocí emailu. Všichni tito lidé mají poté přístup k dokumentu a k jeho úpravám. Velkou výhodou tohoto dokumentu je, že jednotlivé verze se po změnách samy ukládají, takže není třeba se bát, že se něco ztratí. To je při skupinových  pracích velmi výhodné. V dokumentu navíc funguje zároveň i chat kde lidé mohou diskutovat. A je to zdarma.

Umím použít i Google Docs nabízené šablony (na dopis, životopis, atd..), které jsou viditelné na obrázku níže.  Pod šablonami se zobrazují nedávno použité dokumenty.

img_0036

 

Prázdný dokument vypadá takhle. Pro jednoduché sdílení s ostatními stačí kliknout vpravo nahoře na modré políčko, a do vyskočeného okna vepsat emailové adresy spolupracovníků.

img_0035

 

Google DRIVE – Google Disk

Umím používat i Google Disk cloudové uložiště, umožňující zálohování fotek, dokumentů a různých souborů. Moc ho nevyužívám, ale výhodou je, že každý má k dispozici 15 GB zdarma úložného prostoru.
Skrz modré tlačítko „Přidat“ zobrazené níže na screenshotu lze nahrávat soubory nebo vytvářet nové dokumenty.

img_0026

Gmail

Další službou, kterou z Google služeb využívám, je email. Není to jediný email, který používám, ale hodí se, jelikož je Google propojený i s Youtube účtem. Štítkování v Gmailu dhraje funkci „složky“ a umožňuje mi emaily uspořádávat. Email vypadá takhle :

img_0027

 

Z dalších služeb Googlu, zobrazených níže na obrázku, umím používat Google Maps, Kalendář, Překladač, Google +  a YouTube,  na který umím nahrát video a vytvářet seznamy playlistů.

img_0028

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s